Články

Recenze


Návody

Články o oživování historie a praktické návody

Reportáže 

Záznamy z našich akcí

Naše nejnovější příspěvky:

V tomto článku se vám, začátečníkům, pokusíme nastínit takový obecný návod, jak na to, když chcete začít s re-enactmentem doby vlády Karla IV. Neberte prosím to, co se zde dočtete, jako dogma. Jde o soubor příkladů a rad od těch, kteří se na tuto cestu vydali před vámi, udělali řadu chyb a našli spousty slepých uliček. Náš spolek stále přijímá...

Důležité je si v první řadě zvolit sociální postavení a dobu, kterou se hodláte zabývat. Pokud dokážete dát dohromady postavu urozeného pána či paní s celou družinou, můžete třeba rovnou rozšířit počet družin našeho spolku. Pokud si vyberete neurozenou postavu a budete se k nám chtít přidat, bude nutné se začlenit do některé z již existujících...

Na jaře roku 2021 jsme byli osloveni spolkem historického šermu Alotrium s nabídkou organizace letošního ročníku Královského průvodu. Akce organizovaná městem Dobřichovice, a podporovaná místními městy a spolky se konal již po čtrnácté, a byli jsme osloveni za účelem změny vzhledu a programu a vytržení již tradiční akce z tradičních kolejí.

Na konci prvních covidových opatření jsme vytvořili formou skriptovaného rozhovoru s naším přítelem Richardem Rosenbergem přehled středověkého stolování. Na toto video potom skoro o rok později navázal tématický seminář.

V letech 2018 a 2019 jsme se podíleli na tvorbě kostýmů k filmu Pláč svatého Šebestiána. Velká část použitých kostýmů byla zapůjčena z našeho fundusu vytvořeného k projektu LH do škol, a z vlastních kostýmů našich členů propůjčených hercům. V některých scénách potom můžete vidět i naše členy osobně. :)

Dne 11.5.2019 proběhlo slavnostní otevření nové stálé expozice Pražského hradu. Jedná se o rekonstrukci sokolnického domu na okraji areálu hradu u Jízdárny. Výstava se nachází v místě skutečného historického sokolnického domku, který nechal vystavět císař Rudolf II.