Filmová tvorba

Na konci prvních covidových opatření jsme vytvořili formou skriptovaného rozhovoru s naším přítelem Richardem Rosenbergem přehled středověkého stolování. Na toto video potom skoro o rok později navázal tématický seminář.

V letech 2018 a 2019 jsme se podíleli na tvorbě kostýmů k filmu Pláč svatého Šebestiána. Velká část použitých kostýmů byla zapůjčena z našeho fundusu vytvořeného k projektu LH do škol, a z vlastních kostýmů našich členů propůjčených hercům. V některých scénách potom můžete vidět i naše členy osobně. :)

V roce 2017 jsme byli sokolnickým spolkem Falconia přizváni k natáčení dokumentu o sokolnictví. Dokument je nyní součástí expozice "Dům sokolníka" na Pražském hradě, a při návštěvě ho můžete shlédnout celý. Natáčení probíhalo v několika etapách, a díky vzájemně prospěšné spolupráci a našemu přátelství s hybatelem těchto akcí Jaroslavem Pelíškem...

V roce 2013 jsme pomáhali vytvořit interaktivního mapového průvodce s názvem Chronicles: Prague pro mobilní chytré telefony. Na vytváření a natáčení videokapitol se tehdy podstatnou měrou podíleli členové našeho spolku a to modelováním středověké Prahy, prací na scénáři či dodáním kostýmů a komparzu.