Judita

Článek - Dobytí Braniborska Karlem IV.

HTML k upravení a nakopírování do pole nad tímto textovým polem, pak toto textové pole smazat

1)  místo modrého odkazu nakopírovat správný odkaz z flickeru s koncovkou .jpg

2) místo žlutého textu napište popisek, který se zobrazí v případě chyby obrázku

Zkopírujte vše níže:

<style>

.divtest {

margin: 0 auto;

max-width: 54.375rem;

padding: 0.75rem 1.25rem;

}

@media only screen and (max-width: 37.5em) {

.divtest {

padding: 0.75rem 0rem;

}

}

</style>

<div>

<img src="https://live.staticflickr.com/65535/49997337391_e3ffd1424b_b.jpg" width="100%" alt="Článek - Dobytí Braniborska Karlem IV.">

</div>

Lékárnice

Judita je vdovou po známém boleslavském apatykáři Hansovi ze Zhořelce. Po svém muži nepřebrala jenom živnost, ale také značnou část jeho vědění, které dokonce zdárně rozšiřuje. I když se ze začátku neznale stranila tohoto mnoha lidem podivného živobytí, péče o léčivé byliny a jejich zpracování si jí postupně dokonale získali a ona se rozhodla naučit vše.
Když její muž kolem roku 1370 zemřel, začali se nad ní stahovat mračna. Zpočátku se důvěřivě obrátila na mužovu rodinu, aby obratem zjistila že díky jejich hamižnosti brzy přijde o vše. Jen souhrou náhod v té době potkala jistého magistra Petra, předtím věrného zákazníka jejího muže, který ji několika dobře mířeními radami (a také hrozbami) z maléru pomohl. Nechtíce mít s Boleslaví nic víc společného, prodala s jeho pomocí veškeré majetky a odjela do Prahy, kde si za utržené peníze založila novou živnost. Není nutno dodávat, že magistr Petr zůstal dobrým zákazníkem a za své služby požívá znatelných slev na přísady, které k své práci potřebuje.