Martin

Martin

komorník a osobní stráž Zdeslava z Nezabudic


Nebýt vladyky Zdeslava z Nezabudic, stál by jistě Martin stále ještě u pranýře v Berouně a s nechutí snášel rozvášněný pokřikující dav. Pan Zdeslav ale mívá pro některé mladíky s problémy se zákonem zláštní pochopení. Nezřídka se z nich totiž mohou stát velmi užiteční služebníci. I přes počáteční nesouhlas a údiv obce tak Zdeslav, který byl po návratu z polského tažení zrovna při penězích, Martina vykoupil a přijal do svých služeb. Nyní je tomu již pár let a z Martina se stal oddaný a všehoschopný zbrojný, který Zdeslava doprovází do nejedné bitvy a na kterého se jeho pán může spolehnout.
Málokdo o Martinovi ví, že je učedníkem pražského mistra ringenu, od něhož si osvojil nejeden užitečný chvat. Právě to ho ve skutečnosti dostalo do problémů, když při hospodské potyčce v Berouně zmrzačil syna místního rychtáře.
Pan Zdeslav to nicméně o Martinovi ví. A rád toho čas od času využije.


Povaha
Martin je spíše povahy nenápadné, což dobře vyhovuje jeho úloze v družině pana z Nezabudic. Snadno se vmísí do jakékoliv společnosti a nemá problém zde vyjednat cokoliv co pán právě vyžaduje.


Majetek
Co odpadlo od stolu pána Zdeslava.