Arnošt

Arnost

I když je Arnošt ještě nezkušený a dost naivní, ve službách pána se osvědčil a svým dobrým srdcem si podmanil osazenstvo nezabudické tvrze. Kvůli svému věku se často stává terčem vtípků ze strany ostřílených a dlouholetých pánových služebníků. Díky tomu si ale umínil, že bude sloužit věrněji než ostatní a ukáže všem, co se v něm skrývá.
Nejčastěji Arnošta potkáte v hospodě, kde často vypráví o tom, že se se svým pánem dostal do Prahy a viděl samotného otce arcibiskupa. Dále se stále častěji nenápadně potlouká okolo mladé dlouhovlasé služebnice paní Elišky z Rohozce.  

Je nejmladším služebníkem Zdeslava z Nezabudic a jeho věrným společníkem kdykoli ho pán potřebuje. Nyní šestnáctiletý Arnošt se narodil v nezabudické pekárně jako prostřední ze tří dětí. Do služeb pana Zdeslava se dostal vlastně náhodou. Pan Zdeslav si od jeho otce půjčil jistý obnos peněz a i přes mnohé upomínky, je jaksi stále nevrátil. Starý pekař si tedy vymínil, že než pán celý obnos vrátí, vezme si alespoň do služby jeho dvě starší děti Arnošta a Evu, aby se dostaly do společnosti a něčemu se přiučily. Alespoň skrze jejich jakkoli nepravidelnou výplatu doufá pekař v postupné navrácení vypůjčených peněz.

arnost